Resort životního prostředí
Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky www.nature.cz
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) www.cenia.cz
Česká geologická služba www.geology.cz
Česká geologická služba - Geofond www.geofond.cz
Česká inspekce životního prostředí www.cizp.cz
Český hydrometeorologický ústav portal.chmi.cz
Správa jeskyní České republiky www.jeskynecr.cz
Správa Krkonošského národního parku www.krnap.cz
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava www.npsumava.cz
Správa Národního parku České Švýcarsko www.npcs.cz
Správa Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz
Státní fond životního prostředí České republiky www.sfzp.cz
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka www.vuv.cz
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. www.vukoz.cz
Speleostřípek / Správa jeskyní ČR

36. SPELEOSTŘÍPKY 2017

Nová loď pro Punkevní jeskyně Ondra přepsal historii lezení! V sicilské jeskyni nejstarší víno SCOOP SPELEO Setkání jeskyňářů 2017

Novinka / Správa jeskyní ČR

VÝSTAVA TVORBY KÁJI SAUDKA V BEROUNĚ

Muzeum Českého krasu v Berouně zahájilo 22. června výstavu "KÁJA SAUDEK - Tajemství Zlatého koně". Výstava představí průřez celoživotní tvorbou Káji Saudka se zvláštní sekcí věnovanou České speleologické společnosti. Výstava potrvá do 1. 10. 2017.

Novinka / Jeskyně Na Špičáku

KONCERT V JESKYNI

V Jeskyni Na Špičáku se v říjnu koncertuje. V neděli 1. a 15. října a v sobotu 21. října 2017 vždy od 16:00. Koncerty v jeskyni jsou ve znamení pěveckých sborů. Přijeďte porovnat pěvecké umění. Vstup je volný, ale rezervace nutná!

Novinka / Jeskyně Na Špičáku

NÁPISY NA STĚNÁCH V JESKYNI NA ŠPIČÁKU

Jeskyně Na Špičáku je známá starobylými nápisy. A právě na tyto starobylé nápisy je zaměřen vědecko-výzkumný úkol "Záchranná dokumentace, studie obnovy a rekonstrukce historických nápisů a maleb v Národní přírodní památce Jeskyně Na Špičáku“. Další podrobnosti o výzkumu na stránkách Vlastivědného muzea v České Lípě, Antropologie, sedmá kapitola.

Novinka / Zbrašovské aragonitové jeskyně

LETNÍ VÝSTAVA NA ZBRAŠOVĚ

Letošní letní výstava ve Zbrašovských aragonit. jeskyních se jmenuje "Zrcadlová jeskyně". Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí připravila pezentaci děl svých studentů.

Novinka / Sloupsko-šošůvské jeskyně

ZÁŽITKOVÁ TRASA

Zážitková trasa "Po stopách Nagela" ve Sloupsko-šošůvských jeskyních si za dobu svého trvání získala značnou oblibu. V letošním roce Správa jeskyní ČR nabídla k prodeji Dárkové poukazy a zcela jednoznačně je největší zájem právě o tuto dobrodružnou trasu. Na výpravu za dobrodružstvím je však nutné se připravit.

Koněpruské jeskyně

OBJÍŽĎKA KE KONĚPRUSKÝM JESKYNÍM

! UPOZORNĚNÍ! Objížďka na cestě ke Koněpruským jeskyním, do 3. října. 2017.

Koněpruské jeskyně

NE(!)PLATBA KARTOU NA KONĚPRUSÍCH

Vzhledem k slabému internetovému připojení, se v pokladně Koněpruských jeskyní téměř nedá platit pomocí platební karty. Děkujeme návštěvníkům za pochopení a doporučujeme připravit si hotovost.

Koněpruské jeskyně

BATERKOVÉ PONDĚLKY NA KONĚPRUSÍCH 2017

Tak jako v minulých letech i v roce letošním se v Koněpruských jeskyních konají "Baterkové pondělky". Kromě července se bude s baterkou v ruce putovat jeskyněmi každé poslední pondělí v měsíci.

Koněpruské jeskyně

MIKULÁŠ S ČERTY NA KONĚPRUSÍCH

I letos přijde Mikuláš na Koněprusy. V jeskyních bude spolu s čerty a anděly spravedlivě hodnotit dobré i špatné činy. Nejprve v sobotu a v neděli, 25. a 26. listopadu, a pak se všichni objeví znovu 1. prosince a můžete se za nimi vypravit až do 5. prosince.

Názory návštěvníků

Luděk

09.09.17

Kolem netopýrů a možného nakažení vzteklinou vzniká možná až zbytečná hysterie, kdo se bojí případné nákazy, tak ať jeskyně nenavštěvuje ( své…

Pavla

28.08.17

Dobrý den, reaguji na odpověď na můj dotaz z 16.8.2017 týkajícího se možné nákazy vzteklinou od netopýrů v jeskyních. Chtěla bych Vám poděkovat za…