Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky www.nature.cz
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) www.cenia.cz
Česká geologická služba www.geology.cz
Česká inspekce životního prostředí www.cizp.cz
Český hydrometeorologický ústav portal.chmi.cz
Správa jeskyní České republiky www.jeskynecr.cz
Správa Krkonošského národního parku www.krnap.cz
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava www.npsumava.cz
Správa Národního parku České Švýcarsko www.npcs.cz
Správa Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz
Státní fond životního prostředí České republiky www.sfzp.cz
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka www.vuv.cz
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. www.vukoz.cz
Speleostřípek / Správa jeskyní ČR

41. SPELEOSTŘÍPKY 2017

Býčí skála byla svatyní *** Fotogalerie: Amatérská jeskyně *** Vědci v podzemních jeskyních Antarktidy objevili zcela neznámé DNA *** Netopýr: Pojídač ovoce

Novinka / Punkevní jeskyně

Přerušení provozu lanovky v Moravském krasu

Od pondělí 30. října až do pátku 3. listopadu bude přerušen provoz lanovky mazi Punkevními jeskyněmi a Horním můstkem nad Macochou.

Novinka / Javoříčské jeskyně

Uspávání netopýrů

"Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech?" takhle zvou do Javoříčských jeskyní návštěvníky organizátoři podzimního USPÁVÁNÍ NETOPÝRŮ.

Novinka / Správa jeskyní ČR

Badatelé Moravského krasu

Seminář u příležitosti výročí deseti významných badatelů Moravského krasu v úterý 7. listopadu 2017 v Domě přírody na Skalním mlýně.

Novinka / Správa jeskyní ČR

VÝSTAVA TVORBY KÁJI SAUDKA V BEROUNĚ

Muzeum Českého krasu v Berouně zahájilo 22. června výstavu "KÁJA SAUDEK - Tajemství Zlatého koně". Výstava představí průřez celoživotní tvorbou Káji Saudka se zvláštní sekcí věnovanou České speleologické společnosti. Výstava potrvá do 1. 10. 2017.

Novinka / Jeskyně Na Špičáku

KONCERT V JESKYNI

V Jeskyni Na Špičáku se v říjnu koncertuje. V neděli 1. a 15. října a v sobotu 21. října 2017 vždy od 16:00. Koncerty v jeskyni jsou ve znamení pěveckých sborů. Přijeďte porovnat pěvecké umění. Vstup je volný, ale rezervace nutná!

Novinka / Jeskyně Na Špičáku

NÁPISY NA STĚNÁCH V JESKYNI NA ŠPIČÁKU

Jeskyně Na Špičáku je známá starobylými nápisy. A právě na tyto starobylé nápisy je zaměřen vědecko-výzkumný úkol "Záchranná dokumentace, studie obnovy a rekonstrukce historických nápisů a maleb v Národní přírodní památce Jeskyně Na Špičáku“. Další podrobnosti o výzkumu na stránkách Vlastivědného muzea v České Lípě, Antropologie, sedmá kapitola.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

LETOŠNÍ VÝSTAVA NA ZBRAŠOVĚ

Letošní výstava ve Zbrašovských aragonitových jeskyních se jmenuje "Zrcadlová jeskyně". Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí připravila pezentaci děl svých studentů.

Sloupsko-šošůvské jeskyně

ZÁŽITKOVÁ TRASA

Zážitková trasa "Po stopách Nagela" ve Sloupsko-šošůvských jeskyních si za dobu svého trvání získala značnou oblibu. V letošním roce Správa jeskyní ČR nabídla k prodeji Dárkové poukazy a zcela jednoznačně je největší zájem právě o tuto dobrodružnou trasu. Na výpravu za dobrodružstvím je však nutné se připravit.

Koněpruské jeskyně

NE(!)PLATBA KARTOU NA KONĚPRUSÍCH

Vzhledem k slabému internetovému připojení, se v pokladně Koněpruských jeskyní téměř nedá platit pomocí platební karty. Děkujeme návštěvníkům za pochopení a doporučujeme připravit si hotovost.

Koněpruské jeskyně

BATERKOVÉ PONDĚLKY NA KONĚPRUSÍCH 2017

Tak jako v minulých letech i v roce letošním se v Koněpruských jeskyních konají "Baterkové pondělky". Kromě července se bude s baterkou v ruce putovat jeskyněmi každé poslední pondělí v měsíci.

Koněpruské jeskyně

MIKULÁŠ S ČERTY NA KONĚPRUSÍCH

I letos přijde Mikuláš na Koněprusy. V jeskyních bude spolu s čerty a anděly spravedlivě hodnotit dobré i špatné činy. Nejprve v sobotu a v neděli, 25. a 26. listopadu, a pak se všichni objeví znovu 1. prosince a můžete se za nimi vypravit až do 5. prosince.

Názory návštěvníků

Ivoš Bazal

15.10.17

Dobrý den, Včera jsme s rodinou navštívili Punkevní jeskyně a chtěli bychom poděkovat všem pracovníkům za velmi příjemné chování, obzvláště pak…

Kateřina

30.09.17

Velmi děkujeme za zpřístupnění Javořičských jeskyní, jsou skutečně nádherné. Mladý průvodce Martin Burget svým projevem skvělou atmosféru ještě…