Pravidla pro návštěvníky jeskyní platná od 1. 8. 2021 více informací
Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky www.nature.cz
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) www.cenia.cz
Česká geologická služba www.geology.cz
Česká inspekce životního prostředí www.cizp.cz
Český hydrometeorologický ústav portal.chmi.cz
Správa jeskyní České republiky www.jeskynecr.cz
Správa Krkonošského národního parku www.krnap.cz
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava www.npsumava.cz
Správa Národního parku České Švýcarsko www.npcs.cz
Správa Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz
Státní fond životního prostředí České republiky www.sfzp.cz
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka www.vuv.cz
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. www.vukoz.cz

Letošní Ďábelský Výpustek nebude v jeskyních, ale DOMA

"Vzhledem k naprosto nepředvídatelnému vývoji, k vyhlašování dalších opatření a možnému zpřísňování těch stávajících jsme se rozhodli 11. ročník Ďábelského Výpustku letos nepořádat. Potřebujeme čas na přípravu, vytištění certifikátů, zajištění průvodců, nutného materiálu. Nelze v této nejisté době vynakládat naše - vzhledem k letošnímu vývoji v cestovním ruchu velmi omezené - prostředky na zajištění akce, kterou může někdo zrušit či omezit třeba dva dny před konáním. Věříme, že nám zachováte přízeň a že se setkáme na některé z dalších akcí, které snad v budoucnu bude možné opět pořádat. Děkujeme za zájem, přejeme pevné nervy a těšíme se na viděnou v lepších časech," vysvětluje vedoucí provozu jeskyně Výpustek Bc. Hana Horáková.

Jelikož není vůbec jisté, zda bude moci letos Mikuláš zavítat třeba i k dětem domů, měli jsme  do 22. 11. 2020 speciální nabídku: Kdo na e-mail dabelskyvypustekdoma@gmail.com napíše jméno a příjmení dítěte, něco, za co byste ho pochválili a něco, za co by naopak zasloužilo pokárat, obdrže video s pohádkou zakončenou Mikulášskou e-nadílkou a také instrukce, jak postupovat, aby si fandové Ďábelského Výpustku užili se vším, co k tomu patří.

5. prosince v 16 hodin na facebookové stránce www.facebook.com/jeskynevypustek zveřejníme e-nadílku určenou všem dětem z celé republiky.

Průvodci jeskyně Výpustek.

Názory návštěvníků zpřístupněných jeskyní

Hana s dcerami

12.09.21

Včera jsme navštívili vaše jeskyně a pětiletá dcera mi už na začátku říkala, že je šťastná, že jsme sem šly:-). Opravdu krásný zážitek umocňovala…

Ota

28.08.21

Dne 28.8.2021 jsme jeli s rodinou na výlet do jeskyně Balcarka. Byla to příjemně strávená hodinka v neuvěřitelně krásné jeskyni. Hezký výklad od…