KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO s J. Svěceným pokračuje 3. 8. 2021 v areálu u Javoříčka více informací
Pravidla pro návštěvníky jeskyní platná od 1. 8. 2021 více informací
Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky www.nature.cz
Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) www.cenia.cz
Česká geologická služba www.geology.cz
Česká inspekce životního prostředí www.cizp.cz
Český hydrometeorologický ústav portal.chmi.cz
Správa jeskyní České republiky www.jeskynecr.cz
Správa Krkonošského národního parku www.krnap.cz
Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava www.npsumava.cz
Správa Národního parku České Švýcarsko www.npcs.cz
Správa Národního parku Podyjí www.nppodyji.cz
Státní fond životního prostředí České republiky www.sfzp.cz
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka www.vuv.cz
Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. www.vukoz.cz

Areály u jeskyní zvou na KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO, sérii koncertů s houslistou Jaroslavem Svěceným na různé hudební náměty

Série koncertů houslisty Jaroslava Svěceného KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO 2021 v trojici moravských zpřístupněných jeskyní připomene letošní Mezinárodní rok jeskyní a krasu 2021 – International Year of Caves and Karst (IYCK). Správa jeskyní České republiky (SJ ČR) do něj vstupuje s mottem „Pečujeme o jeskyně, abyste je mohli poznávat, porozumět jim a společně s námi chránit“.

Přehled nákupu VSTUPENEK na všechny zbývající koncerty zde

,,Každý z koncertů je nabitý pozitivní energií a bohatým repertoárem, při jehož poslechu si přijdou na své posluchači všech generací,“ říká Svěcený.

KRASOVÉ HUDEBNÍ LÉTO 2021 zahájil Svěcený v neděli 4. července před jeskyní Výpustek koncertem Ve znamení argentinského tanga společně s akordeonisty Ladislavem Horákem a Martinem Šulcem, vítězem mezinárodní televizní soutěže Virtuoso 4+. Při Romantickém galakoncertu v pondělí 12. července houslistu pod širou oblohou před jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu doprovodila klavíristka Lucie Tóth. Koncert Svěceného a jedné z nejlepších českých cembalistek Jitky Navrátilové Barokní galavečer se uskutečnil v sobotu 17. července v 19:00 u Javoříčských jeskyní na Olomoucku. Program s názvem Koncert pro deset strun a krásných slov odehrál Jaroslav Svěcený ve společnosti kytaristy i skladatele Lukáše Sommera a herečky Dejvického divadla Zdeňky Žádníkové Volencové v pátek 23. červenceJeskyně Na Turoldu v Mikulově pod Pálavou.

V úterý 3. srpna Svěcený přijede do Javoříčka, aby od 19:00 absolvoval Galakoncert pro dva ve třech – s klavíristkou Lucií Tóth a mluveným slovem i flétnou Zdeňky Žádníkové Volencové - VSTUPENKY ZDE.

Do křtinské jeskyně Výpustek, tentokrát ale přímo do Jindřichova sálu jeskyně s výbornou akustikou, se Svěcený s Žádníkovou vrátí v pondělí 16. srpna a v sobotu 4. září v 19:00 s programem Na Vivaldiho! Doprovodí je komorní orchestr Virtuosi Pragenses - VSTUPENKY ZDE. „V tomto případě doporučujeme teplé oblečení, v jeskyni je stálá teplota kolem 8 stupňů,“ upozorňuje ředitel SJ ČR Lubomír Přibyl.

Tento Galakoncert pro dva ve třech uvedou i ve středu 18. srpna u mikulovského Turoldu  - VSTUPENKY ZDE.

Tamtéž se v neděli 22. srpna přesune program Svěceného a akordeonistů Ladislava Horáka a Martina Šulce Ve znamení argentinského tanga  VSTUPENKY ZDE.

Odkazy na nákup vstupenek na zmíněné koncerty Svěceného jsou i na webu www.caves.cz, o hudebníkovi více na www.sveceny.cz.

Názory návštěvníků zpřístupněných jeskyní

Jana Červová

27.07.21

Dobrý den, včera 26.7. 2021 jsem s rodinou navšíivila Punkevní jeskyně. Moc jsme se těšili na projížďku lodí. Bohužel přístup našeho lodivoda byl…

Milan

16.07.21

V pondělí 12.7.2021 jsme navštívili Jeskyně na Turoldu a prohlídka se nám moc líbila a byla zajímavá. Super byla i průvodkyně sl. Jolana, která…