další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Array
Koněpruské jeskyně Koněpruské jeskyně Bozkovské dolomitové jeskyně Bozkovské dolomitové jeskyně Chýnovská jeskyně Chýnovská jeskyně Zbrašovské aragonitové jeskyně Zbrašovské aragonitové jeskyně Javoříčské jeskyně Javoříčské jeskyně Mladečské jeskyně Mladečské jeskyně Jeskyně Na Pomezí Jeskyně Na Pomezí Jeskyně Na Špičáku Jeskyně Na Špičáku Punkevní jeskyně Punkevní jeskyně Jeskyně Balcarka Jeskyně Balcarka Kateřinská jeskyně Kateřinská jeskyně Sloupsko-šošůvské jeskyně Sloupsko-šošůvské jeskyně Jeskyně Na Turoldu Jeskyně Na Turoldu Jeskyně Výpustek Jeskyně Výpustek

Vyberte si na mapě cíl své výpravy!

I N S P I R U J T E  S E  Z D E


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Správa jeskyní ČR
Dobrý den, včera 6.10.2016 jsme navštívili Javořické jeskyně, tedy až po prohlídce hradu Bouzov,kde bylo také krás...
07.10.2016, Ivana Mrázková
Váš zápis do webové návštěvní knihy Správy jeskyní je plný slov vyjadřujících pochvalu, nadšení a hlavně spo...

SPELEOSTŘÍPKY

41. SPELEOSTŘÍPKY 2016
bULHARSKO-ŘECKÁ JESKYNĚ mARA, ARCHIV sj čr - FOTO j- fLEKBozkovské j. - úžasná podívaná

Hranická propast je nejhlubší díra

AKTUALITY

Správa jeskyní ČR
Vchod do jeskyní zafoukává vítr listím, archiv SJ ČR - foto I. MrázkováDny se krátí a s nimi i říjnová provozní doba ve zpřístupněných jeskyních České republiky. Pondělky jsou ve většině jeskyní zavíracím dnem. Pouze Koněpruské a Bozkovské dolomitové jeskyně jsou v pondělí v provozu. Také je nutné opravit, co se přes léto porouchalo.
Správa jeskyní ČR
Hranická propast, archiv SJ ČR

Hranická propast láká ku zkoumání svých tajemných hlubin. V úterý 27. září 2016 si členové České speleologické společnosti, základní organizace 7-02 Hranický kras, jímž je také jeden z nejlepších současných hloubkových potápěčů na světě Krzysztof Starnawski, připsali rekordní hodnotu dosažené hloubky, která byla změřena pomocí dálkově řízeného robota.
Úžasných 404 metrů!


Správa jeskyní ČR
Kořenový stalagmit, archiv SJ ČR - foto R. Mlejnek
Putovní fotografická výstava zachycující přírodní fenomén Kořenáče autorů Romana Mlejnka a Jiřího Rejla je po dobu tří měsíců instalována v Městské knihovně v Sezemicích.
Vernisáž 6. října 2016.
Zbrašovské aragonitové jeskyně
Foto z webu:http://www.sklarskaskola.cz/cz/kategorie/design-skla.asp
Ateliér designu skla SUPŠ sklářské Valašské Meziříčí
pořádá ve Zbrašovských aragonitových jeskyních výstavu nazvanou POZOR SKLO. Zahájení výstavy 28. června 2016 a ukončení 30. října 2016.

 


Javoříčské jeskyně

Zima se blíží a zvířátka si hledají místa na spaní. A co netopýři? Už se chystají a v sobotu 5. listopadu můžete být v 10 a 13 hodin při tom, jak se v Javoříčských jeskyních spávají.
Koněpruské jeskyně
Rudá čertice, archiv SJČR - foto A. Komaško
I letos přijde Mikuláš se svým doprovodem. Do Koněpruských jeskyní dorazí již 29. listopadu a setrvá nejméně do 6. prosince. Spravedlivě posoudí chování dětí a určitě ty hodné odmění.
Správa jeskyní ČR
Podpis zhotovitele mapy Jeskyně Výpustek, Antonína LolyPíšící kolega, skvělý fotograf a neúnavný sběratel všeho co se jeskyní týká, Petr Zajíček, představil ve své poslední publikaci historické mapy českých jeskyní, osoby, které se podílely na jejich tvorbě a období jejich vzniku. Součástí publikace Jeskyně České republiky na historických mapách je box se 46 rozkládacími věrnými kopiemi historických map.

Vyhledávání na www stránkách
KTERÝ DEN NAVŠTÍVÍTE JESKYNĚ?
Vyberte datum a získejte výpis
otevřených jeskyní:
2012   2013    2014
leden   únor   březen
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ISCA
 
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.