další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Array
AKTUALITY


25.07.2014 DOMÁCÍ MAZLÍČCI A ZPŘÍSTUPNĚNÉ JESKYNĚ

Množí se dotazy, zda je možné vstoupit do jeskyní se psem. Buď neseném v přepravní kabele nebo na vodítku. V návštěvních řádech všech čtrnácti zpřístupněných jeskyní je uvedeno, že zvířata vnášet či vodit do jeskyní se NESMÍ. Poděkování těm, kteří toto opatření chápou a netrápí ani svého psa ani ostatní návštěvníky.22.07.2014 NOVINKA - OR KÓD ZPŘÍSTUPNĚNÝCH JESKYNÍ!


Prostřednictvím QR kódu mohou návštěvníci jeskyní získat do svého mobilu více informací o zpřístupněných jeskyních.

 13.05.2014 UZAVÍRKA V LAŽÁNKÁCH


Blansku - Lažánkách, se letos opravuje silnice II/379. Je povolen průjezd autům do 0,6 t a linkové osobní dopravě. Vozidla převyšující povolenou hmotnost jsou vedena po objízdné trase.10.05.2014 KOŘENÁČE NA CESTÁCH


Správa jeskyní  ČR a Muzeum přírody Český ráj v Prachově zvou na výstavu fotografií R. Mlejnka a J. Rejla KOŘENOVÉ KRÁPNÍKY aneb Cesta proti gravitaci.

 02.05.2014 VÝTVARNÁ SOUTĚŽ


zdroj webSpráva jeskyní ČR podporuje výtvarnou soutěž  VYNÁLEZY BUDOUCNOSTI vyhlášenou  Technickou agenturou pro žáky základních a studenty středních škol v České republice.15.01.2014 VELETRHY CESTOVNÍHO RUCHU


Stánek SJ ČR, foto J. Hromas, archiv SJ ČRSpráva jeskyní ČR se letos opět účastní veletrhů cestovního ruchu. Stánek SJ ĆR najdete v Brně na REGIONTOUR, v Bratislavě pořádá Incheba ITF SLOVAKIATOUR a  v Praze pak HOLIDAY WORLD. Na podzim nás čeká v polské Poznani TOUR SALON.

 11.07.2013 NOVÁ PUBLIKACE!


U příležitosti 16. mezinárodního kongresu UIS vydala Správa jeskyní ČR výpravnou obrazovou publikaci s informacemi o všech čtrnácti zpřístupněných jeskyní ČR. Kniha vyšla v českém i anglickém jazyce.

 

 24.03.2010 OHROŽENÍ NETOPÝŘI


Syndrom bíleho nosu, WNS, zdroj web Francimus

Geomyces destructans - zhoubná houba způsobující tzv. syndrom bílého nosu (White-nose syndrom),  se začíná šířit a ohrožuje také netopýry žijící v naší republice.

  
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.